Renta

     V životě každého člověka nastane jednou okamžik, kdy už nebudete moci pracovat. Pokud budete mít štěstí, nastane to za mnoho let, na konci vašeho "produktivního" věku. Pokud vás štěstí opustí, může nemoc nebo úraz tuto situaci přivodit kdykoliv a to bez předchozího varování. Jistota je jediná - prostě nastane, ať chceme nebo ne. Na naši vůli je totiž nezávislá. 

     Následek je zásadní a nepříjemný - ztráta pravidelného příjmu. Bohužel v době, kdy tato skutečnost nastane, je už neřešitelná a nezbyde vám nic jiného než se spolehnout na stát a jeho štědrost. V silách státu je však pouze zajistit základní přežití bez jakéhokoliv nadstandardu a s postupujícím nárůstem státního dluhu, bude tato schopnost klesat. Čím vyšší standard dnes máte, tím větší pád to může být. Pokud cítíte, že vás tato vize nezaujala, mám pro vás jiné řešení. 

     Druhou variantou je budování dlouhodobé rezervy, která vytvoří dostatek zdrojů na pokrytí všech vašich potřeb. Můžete proto použít mnoho vhodných nástrojů, dokonce i daňově uznatelných nákladů. To se však nedá udělat ze dne na den. Vyžaduje to mnoho času a mnoho  peněz. Proto je vhodné tvorbu dlouhodobé rezervy kombinovat s dalšími produkty.

     Možná se vám po přečtení těchto řádků honí hlavou spousta myšlenek a otázek, na které chcete znát odpověď. Můžete cítit obavu, že tyto věci nemusí být ve vašem životě nastaveny správně a pokud se u Vást takové pocity dostaví, neváhejte - domluvte si nezávaznou konzultaci.

Zavřít

Neváhejte mě kontaktovat

Přijďte za námi na bezplatnou úvodní schůzku.

Přidat přílohu
Tučně vyznačené položky jsou povinné
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace