Přání a sny

  Každý ve svém životě někdy sníme. Máme přání a touhy, které si chceme splnit. Někdy jsou to přání nehmotná, ale většina z nich je hmotná. Někdo touží po úžasné dovolené okolo světa, o obrazu od vlámského mistra, někdo po novém autě a někdo chce vypadnout ven z města a užívat si víkendy na chatě. Řešil jsem i zajištění nemalé sumy na pořízení pilotního průkazu.

    Ve finanční analýze mých klientů se soustředím na přání a sny, které nelze financovat v rámci běžných výdajů. Velmi často je to například nákup nového automobilu. U každého z nás jde vypozorovat určitý vztah, který k autům máme. Někdo mění auta častěji než ponožky, kupuje spíš středně ojeté vozy a snaží se je prodat dříve než zásadně ztratí na ceně. Někdo si raději koupí auto úplně nové a jezdí s ním deset a více let. Jiný klient si kupuje zásadně auta na leasing nebo úvěr. V každém případě se dá opět odhadnout naše chování v budoucnu a tomu přizpůsobit naše finance.

    Každý člověk by se měl zamyslet, co je pro něj výhodnější. Zda si koupit auto za hotové a věnovat své úsilí přípravě dostatečné rezervy, nebo si koupit auto na úvěr a věnovat své úsilí splácení dluhu. Rozhodnutí nemusí být jednoznačné. Jde o to, jestli mám auto jen pro domácí užití, nebo zda je auto i mým pracovním nástrojem a samo si na svůj provoz vydělá. Tomu bych měl přizpůsobit i povinné ručení a havarijní pojištění.

    Pokud i vy toužíte splnit si své sny a přemýšlíte, jak právně nastavit své rezervy, neváhejte mě kontaktovat. 

Zavřít

Neváhejte mě kontaktovat

Přijďte za námi na bezplatnou úvodní schůzku.

Přidat přílohu
Tučně vyznačené položky jsou povinné
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace