Penze

    Od mnoha klientů slýchám klišé: "Já se důchodu nedožiju."

    Naučil jsem se odpovídat podobně: "Gratuluji. Jste pravý vlastenec! Ten totiž zemře nejpozději první den nároku na starobní důchod."

    Ve skutečnosti ani jedna strana nemyslí vážně to, co říká. Člověk jen podvědomně odsouvá rozhodnutí, které je sice velmi důležité a kde máme stále pocit, že to ještě počká. Tak trochu se bojíme vzít zodpovědnost do vlastních rukou.  A ono může být najednou pozdě.

     Osobně nikomu nic nevnucuji. Na každém z nás je, zda si přeje prožít podzim svého života v dešti a blátě, nebo zda si chce plnohodnotě užít krásného slunečného babího léta, kdy život rozhodně ještě nekončí a kdy si konečně můžeme nerušeně sklízet plody našeho celoživotního úsilí. Možná se i vám teď vybavují myšlenky na to, jak to bude vypadat ve vašem  konkrétním případě. Možná máte stejně jako já smíšené pocity a váháte, zda jste na tuto situaci dostatečně připraven(a). Váš vnitřní hlas vám  možná napovídá, abyste nespoléhal(a) na naše politiky, kteří za dobu 20 let se nedokázali shodnout a vymyslet něco smyslplného. 

     Pokud se vám takové myšleny a pocity honí hlavou, neváhejte a domluvte si se mnou osobní konzultaci.

 

Zavřít

Neváhejte mě kontaktovat

Přijďte za námi na bezplatnou úvodní schůzku.

Přidat přílohu
Tučně vyznačené položky jsou povinné
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace