Nadace

 

Vážení přátelé, kamarádi, klienti,

     mnoho lidí hledá svou cestu. Chce víc než mít jen plné břicho, drahé auto a závist sousedů. Možná se tomu dá říci smysl života – nevím. Možná mě jen ovlivnilo pár zajímavých knih, nebo článků, které jsem v poslední době četl. Jeden od Steva Jobse si můžete přečíst níže, možná inspiruje i vás.

     Považuji se za člověka, který uspěl ve svém oboru a inspirují mě lidé, kteří jsou nebo byli ještě úspěšnější, než jsem já. Zajímají mě jejich názory, nebo to, jak se cítí či cítili, když dosáhli všech svých cílů. Možná jsem jen naivní snílek, kterému se vysmějete, nebo možná pochopíte co a proč dělám.

     Mám kamarádku Lucku, která se roky stará o svého postiženého syna Martínka a stále doufá, že jednou bude chodit, bude se moci o sebe postarat a bude žít „normální“ život. Má za to můj obrovský obdiv, protože vím, že já bych nikdy nic takového nedokázal. Při rozdávání karet osudu, si Martínek vytáhl o moc horší kartu než já. Jeho karta se jmenuje dětská mozková obrna. Čas letí Martínek rychle roste a vyžaduje léčbu, která je mimo finanční možnosti jeho rodiny.

    Z toho důvodu jsem se rozhodl založit účet 2801141371/2010, kam každý měsíc pošlu dle počtu uzavřených smluv určitou částku. Účet je zcela bez poplatků a celý výtěžek chci osobně předat okolo Vánoc 2018. Pokud ve svém nitru cítíte, že byste rádi pomohli i vy, máte hned 3 možnosti:

  1. zašlete hotovost přímo na zveřejněné číslo účtu
  2. uzavřete si u mě smlouvu a já část své provize pošlu Martínkovi na účet
  3. věnujete Martínkovi víčka z plastových láhví

 

Případné finanční dary budou zveřejněny, ať je vše maximálně transparentní.

 

Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu.

     V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem přivykl. Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal, zbledlo a ztratilo význam tváří v tvář blížící se smrti.

     Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí…  Bezuzdné následování bohatství nás promění v pokřivené bytosti, jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi, kterou přináší bohatství. Bohatství, jež jsem vyhrál v mém životě si nemůžu vzít s sebou.

     Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou. To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jdetě tam kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Je to všechno ve vašem srdci a ve vašich rukou.

     Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty ~ život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí se, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst ~ Kniha zdravého života.

     Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům. Mějte sami sebe rádi a s láskou opatrujte ostatní.

~ Steve Jobs

 

 

Zavřít

Neváhejte mě kontaktovat

Přijďte za námi na bezplatnou úvodní schůzku.

Přidat přílohu
Tučně vyznačené položky jsou povinné
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace