Finanční analýza

     Dle mého názoru nelze bez finanční analýzy poskytovat kvalitní poradenství, které je ve prospěch klienta. Obecně vzato mám 2 typy klientů. Ti, kteří analýzu chtějí a ti, kteří se na mě obrací s dílčími úkoly, jako je například pojistit auto, uzavřít penzijní spoření nebo vyřídit hypotéku. Osobně si myslím, že ti druzí, kteří mi zadávají jednotlivé úkoly, dělají obrovskou chybu.

     Abych mohl podle svého nejlepšího vědomí a svědomí lidem radit, musím se v cítit do jeho situace. Měl bych znát to jak bydlí, jaké májí závazky, kolik mají dětí a jak velké, jaké jim chtějí dopřát vzdělání, jestli je práce baví nebo nebaví, jak velké podstupují riziko ať už v práci nebo při sportech a v neposlední řadě bych měl vědět kolik vydělávají a jestli zdroje jejich výdělku mohou být ohroženy či nikoliv a jaké mají výdaje ať už pravidelné či nepravidelné. Když pojmenujeme aktuální realitu, ptám se na to, jak si představují svou budoucnost a snažíme se najít rozdíly mezi současností a budoucí plánovanou realitou. Následně se díváme do smluv a řešíme, zda jednotlivé smlouvy, které v minulosti uzavřeli je na cestě za vysněnou budoucností podporují, nebo je naopak zdržují.

     Výsledkem analýzy je potom komplexní zadání jednotlivých cílů, které klienti seřadí dle jejich priorit. Do cílů s vyšší prioritou investujeme finanční prostředky nejdříve a do cílů s nižší prioritou později a pokud je financí nedostatek, tak tyto cíle odkládáme na později, kdy se finanční situace zlepší.

     Možná, že tento popis mé práce zní velmi fádně, opak je však pravdou. Jen takto jsem schopen odhalit, zda klient platí něco zbytečně. Nejednou jsem objevil zcela neplatné smlouvy, které klienta nechránili, protože při uzavření smlouvy, byl klient v jiné situaci, než v době analýzy. Tuto analýzu doporučuji zopakovat minimálně 1x za 2 roky. Je to dostatečně dlouhá doba, kdy mohou v životě člověka nastat radikální změny a mění se nejen priority, ale i celkové plány a na to je potřeba své finance připravit.

     U klientů, kteří požadují pouze dílčí službu, nejsem schopen domyslet důsledky. Vyberu dle svého názoru sice nejlepší řešení, ale klient může být svou životní situací natolik specifický, že může na mém řešení dokonce tratit, ale každý je svého štěstí strůjcem a já nejsem Bůh, abych zachránil všechny.

     V případě, že cítíte, že byste si chtěli vyzkoušet opravdu kvalitní finanční analýzu, neváhejte mě kontaktovat. Budete překvapeni, kolik pozitivních věcí to pro vás může přinést.

Zavřít

Neváhejte mě kontaktovat

Přijďte za námi na bezplatnou úvodní schůzku.

Přidat přílohu
Tučně vyznačené položky jsou povinné
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace