8. 2. 2018
Pavel Holomek

Blog - novinky

DAS. Chráníme slušné

Dnešní svět je plný nespravedlností a tak možná i vy cítíte, že vás potkala v životě nějaká ta křivda. Někdy to je maličkost, která vás sice mrzí, ale se kterou se snadno vyrovnáte a mávnete nad ní rukou. Někdy to může být věc fatální, která může život člověka poznamenat na celý život a je hrozné, když se cítíte absolutně bezmocný a to buď díky neznalosti zákonů, nebo díky tomu, že na případný soudní spor nemáte peníze. Nezbývá nic jiného než se vzdát, nebo existuje jiné řešení?

DAS, tři písmena, která vám mohou pomoci i v té největší nouzi. Často mi lidé říkají, že už to někdy slyšeli, ale když se jich zeptám, zda vědí k čemu ty tři písmena mohou sloužit – tápou.

Co je to DASka? DAS, nebo-li Pojišťovna právní ochrany, je v podstatě služba právníka, který pro vás pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Na každou věc je specialista, protože se jedná o více právníků na jednou a největší výhodou je to, že přesně víte částku, kterou vás tento právník stojí ročně, bez ohledu na počet případů, se kterými vám pomáhá. Takovému právníkovi můžete kdykoliv zavolat a svůj problém s ním po telefonu konzultovat. Pokud rada nestačí, zašlete do mailu podklady a vaše právní ochrana se rozběhne na plné obrátky.

Osobně se nejčastěji setkávám s problémy při koupi nemovitosti (například exekuce na původního vlastníka, která se objeví při převodu nemovitosti). Jedná se velmi často o milionové částky a tak by nikdo neměl litovat pár tisícovek za kvalitního právníka. Pokud máte DASku, máte jednou ročně kontrolu, případně vypracování kupní smlouvy zdarma. Většina mých klientů častěji nemovitosti nekupuje. Druhou skupinou potenciálních sporů, mohou být například spory spotřebitelské. Určitě jste už někdy reklamovali boty, nebo se dohadovali s dodavatelem energií o špatné vyúčtování. Možná máte negativní zkušenost s autoservisem, s nekvalitním ošetřením u lékaře, nebo neoprávněnou exekucí. Občas se také setkávám s příkořím od zaměstnavatelů. Nedávno jsem byl na setkání s bývalými kolegy z armády. Stěžovali si na neproplacené přesčasy, na problém s udělením dovolené, nebo že musí vykonávat práci, za kterou nedostávají peníze, protože je „někdo“ nedosadil do správné tabulky a díky tomu přichází třeba i o 6 000 měsíčně.

Vždy máte 2 možnosti. Buď budete chtít být oběť a budete jen nadávat v hospodě u piva, nebo své věci budete řešit na profesionální úrovni. Já osobně mám s DAS jen ty nejlepší zkušenosti. Jednou jsem se soudil 7 let o nemovitost a soudní náklady plus odměna mého právníka vyšli na 750 000 Kč. Kdybych tenkrát neměl DASku, vůbec bych do takového sporu nemohl jít. Neměl bych na to peníze. Druhou moji velkou zkušeností s DAS byla situace, kdy jsem díky drobným přestupkům většinou za rychlost v obci, vyčerpal celých 12 bodů a musel jsem obratem odevzdat řidičský průkaz. DAS to stálo 67 000 Kč. Za tyto peníze získala DAS pro mě 3 měsíce času na víc, kdy jsem i nadále mohl řídit auto, mohl jsem si najít nový byt, koupit ho, přestěhovat se a najmout si asistentku, která mě po mých klientech vozila. Kdybych musel odevzdat průkaz do týdne, tak jak to po mě vyžadoval městský úřad, byla by to pro mě finanční sebevražda. Tuto situaci dnes považuji za obrovskou životní zkušenost a díky tomu, že již znám předpisy z této oblasti, tak vím, že dnes bych už o řidičský průkaz nepřišel vůbec. DAS by mě z toho vysekala úplně, chtělo to maličkost, zavolat na DAS včas.

Dnes už si platím DAS 10 let. Vztahuje se na všechny mé blízké, kteří bydlí v mé domácnosti, na všechny vozidla, které má rodina vlastní a všechny vozidla, které kdy budu řídit. Komu bych jednoznačně DAS doporučil? Zjednodušeně všem. V první řadě všem, kteří mají tu smůlu a musí jako já denně řídit auto a to ať už soukromě nebo služebně, dále bych ji doporučil všem lidem, kteří nesou zodpovědnost za něčí zdraví (učitelé, lékaři, sestry, …). Ublížení na zdraví z nedbalosti vás může stát desítky milionů korun, nemluvě o trestní odpovědnosti.

Na závěr bych rád ukončil toto vážné téma vtipem. Dříve se říkalo: „Lidové noviny, do každé rodiny“. Já bych to trochu opravil: Do každého svazku pořiďte si DASku :-)

Pokud vás článek zaujal, neváhejte se na mě obrátit.

 

Zavřít

Neváhejte mě kontaktovat

Přijďte za námi na bezplatnou úvodní schůzku.

Přidat přílohu
Tučně vyznačené položky jsou povinné
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace