Bydlení

     Pokud plánujete pořízení svého prvního bydlení, můžete cítit určitou nejistotu a obavy z toho, zda všechno dobře dopadne. Nemusíte si být jistí, zda můžete důvěřovat realitní kanceláři, která nemovitost prodává a také můžete cítit obavu ve chvíli, kdy po vás realitní kancelář bude chtít složit nevratnou zálohu a vy při tom ještě netušíte, zda získáte dostatečně velkou hypotéku za rozumných podmínek. Pokud vás takové obavy přepadly, chci vás ujistit, že je to naprosto normální a kdybych byl na vašem místě a kupoval bych svou první nemovitost, cítil bych se úplně stejně.

     V těchto situacích se velmi hodí rada někoho, kdo takové věci už v minulosti nejednou zařizoval, problematice rozumí a může Vám poskytnout mnoho cenný rad a názoru na danou problematiku a v ideální případě je schopen dát referenci na danou realitní kancelář. Jednoduše řečeno chce to zkušeného finančního poradce.

     Finanční poradci s dlouholetou praxí a zabývající se financováním nemovitostí se pravidelně s realitními kancelářemi setkávají u jednotlivých svých případů a mohou vám jednoduše poradit, se kterou realitní kanceláří se spolupracuje dobře a se kterou ne. Takový poradce velmi jednoduše prověří i vaší bonitu a dokáže odhadnout s jakou pravděpodobností dojde ke schválení úvěru dle vašich požadavků a doporučí vám, zda podepsat závaznou rezervaci či nikoliv. Pokud je poradce opravdu zkušený, může vám poradit, zda v kupní smlouvě vidí nějaké nestandardní formulace, které by vám doporučoval konzultovat s právníkem. Já ještě doporučuji, aby si klienti vždy prosadili třístrannou rezervační smlouvu (kupující, realitní kancelář, prodávající), kde se RK i majitel zaváží, že již danou nemovitost nebudou nabízet (zruší inzerci, stáhnout nemovitost z vývěsek, …) a dále doporučuji do rezervační smlouvy zakomponovat i sankci pro prodávajícího, pokud si prodej rozmyslí. Možná si řeknete, že je to zbytečné, ale moje praxe je jednoznačná. Měl jsem klienty s podepsanou úvěrovou smlouvou, zaplaceným odhadem a prodávající odmítl podepsat kupní smlouvu s tím, že si to rozmyslel.

     Pokud si po přečtení tohoto článku přejete, aby se o vaši hypotéku postaral opravdový profesionál a zároveň si myslíte, že bych tím profesionálem mohl být právě já. Neváhejte mě kontaktovat.

Zavřít

Neváhejte mě kontaktovat

Přijďte za námi na bezplatnou úvodní schůzku.

Přidat přílohu
Tučně vyznačené položky jsou povinné
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace